Nu har det gått några dar sedan jag skrev. Vi har varit i väg i helgen med husbilen till Hudiksvall på Endurotävlingar (min man tävlar) och datorn fick stanna hemma. Hurra för vår husbil som rymmer syrgastank och ger en chans att vila när det behövs. Men resan tog på mina krafter och igår orkade jag inte mer än att vattna blommorna. Även om jag tog det lugnt i helgen och mest satt i solen så blir jag mentalt trött av bl.a allt motorljud, trots att jag gillar att vara på tävlingar.

♥♥♥♥♥
Idag tisdag känns det lite bättre, så jag väljer att lägga kort för resterande dar denna vecka.
♥♥♥
Det jag får till mig är att det handlar om att försöka förverkliga sina drömmar och för att uppnå dem så är det viktigt att man väljer den väg som känns bra inom sig och leder dig rätt.
Du kommer att få “skörda” positiva belöningar för allt du har lagt ner på dina drömmar. Men du behöver ha lite tålamod och även tänka hur du skall fortsätta framåt. Låt dina val gå dina drömmars väg. Fritid och arbete verkar vara i balans denna vecka och där blir någon form av glädje med andra att se fram emot.

